Nowe godziny otwarcia parkingu MIIWŚ dla zwiedzających. Zmiana organizacji Centrum Testowego Covid-19 UCK Drive-Thru

Od 31 stycznia 2022 r. do odwołania, w dniach poniedziałek – piątek parking podziemny Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku będzie nieczynny dla gości, w związku z  funkcjonowaniem Centrum testowego COVID-19 UCK drive-thru. Do dyspozycji zwiedzających parking Muzeum będzie udostępniony w sobotę, niedzielę oraz dni świąteczne.

Od poniedziałku tj. 31 stycznia br. do odwołania zachodzi zmiana organizacji Centrum testowego COVID-19 UCK drive-thru, który działa obecnie w parkingu podziemnym Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Będzie ono czynne od poniedziałku do piątku w godz. 11.30-21.30.

W związku z powyższym, parking podziemny będzie do dyspozycji gości Muzeum wyłącznie w sobotę, niedzielę oraz dni świąteczne.

Instytucja zachęca zwiedzających do korzystania z ogólnodostępnych miejsc znajdujących się w pobliżu budynku. Ponadto do Muzeum można dotrzeć linią autobusową 130 (przystanek "Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku).

Przekazanie parkingu podziemnego Muzeum na rzecz funkcjonowania Centrum testowego COVID-19 jest wyrazem wsparcia lokalnej społeczności w czasie pandemii. Przypomnijmy, że już od prawie dwóch lat Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku prowadzi akcję #M2WSbezpiecznie, w ramach której realizuje szereg działań skierowanych m.in. do lokalnej społeczności oraz gości odwiedzających Instytucję. Inicjatywy są wyrazem troski oraz wsparcia w walce z pandemią COVID-19.