Nowa oferta edukacyjna do wystawy czasowej LAS. SCHRONIENIE OFIAR | KRYJÓWKA ZBRODNI - rodziny z dziećmi

Nowa oferta edukacyjna do wystawy czasowej LAS. SCHRONIENIE OFIAR | KRYJÓWKA ZBRODNI - rodziny z dziećmi

Rodzinne warsztaty związanie z wystawą LAS. SCHRONIENIE OFIAR | KRYJÓWKA ZBRODNI w 85. rocznicę wybuchu II wojny światowej

 

Zajęcia stanowią okazję do poznania wyjątkowej wystawy czasowej i do plastycznej interpretacji jej treści w wykonaniu najmłodszych zwiedzających. Od rzeźby z naturalnych materiałów, po przeróżne techniki malarskie – każdy znajdzie swoją przestrzeń do wyrażenia emocji związanych z naszą ekspozycją. 

 

Wspólne uczestnictwo dzieci i dorosłych ma na celu stworzenie przestrzeni do integracji, dialogu i wspólnej pracy, co wzbogaca doświadczenie wszystkich uczestników.

 



 

Farbą i Pędzlem. Tworzenie dzieł sztuki inspirowanych wystawą czasową LAS. SCHRONIENIE OFIAR | KRYJÓWKA ZBRODNI w 85. rocznicę wybuchu II wojny światowej.


Dzieła Wilhelma Sasnala, Mirosława Białki, Magdaleny Abakanowicz, czy wreszcie sztuka obozowa tworzona w czasie II wojny światowej do dziś mogą stanowić twórczą inspirację dla małych artystów. Prezentowane przy okazji wystawy czasowej prace, posłużą najmłodszym do poznania rozmaitych technik malarskich oraz zainspirują do własnej, twórczej interpretacji. Przyroda i historia będą stanowić punkt wyjścia do artystycznego wyrażenia swoich emocji.

 

Data:  12.10.2024; 02.11.2024; 7.12.2024; 25.01.2025.

 


 

Leśne skarby. Tworzenie sztuki z natury.


Mech, kora, suszona trawa i szyszki stanowią nie tylko naturalne piękno, ale mogą również posłużyć, jako twórcze narzędzia. Warsztaty organizowane przy okazji wystawy czasowej LAS. SCHRONIENIE OFIAR | KRYJÓWKA ZBRODNI pozwolą dzieciom na odkrycie niekonwencjonalnych materiałów i metod twórczego wyrazu. Wykonane na zajęciach prace, mogą stanowić zaledwie początek twórczej drogi naszych małych artystów.


Data:  19.10.2024; 16.11.2024; 14.12.2024; 01.02.2025.

 


 

Leśne opowieści - Korzeń drzewa z Westerplatte.


W trakcie prac archeologicznych, nieopodal dzisiejszego Cmentarza Żołnierzy Wojska Polskiego na Westerplatte został wydobyty korzeń dębu szypułkowego. Prezentowany dziś na wystawie czasowej LAS. SCHRONIENIE OFIAR | KRYJÓWKA ZBRODNI, stanowi jej centralny punkt. Jego niepowtarzalna forma może być interpretowana w różny sposób. To właśnie realizacja dziecięcych pomysłów, nieograniczonych zamkniętym postrzeganiem dorosłego człowieka, stanowi nadrzędny cel naszych zajęć. Czy korzeń z Westerplatte przypomina zwierzę? Czy może fantastyczny obiekt? O tym zadecydują najmłodsi, którzy stworzą za podstawie swojej interpretacji wyjątkowe dzieła przy wykorzystaniu ekologicznych, naturalnych materiałów.


Data: 26.10.2024; 23.11.2024; 11.01.2025; 08.02.2025.

 


 

Warsztaty będą odbywać się w sezonie od października do lutego, w wybrane soboty, w godzinach 10:00-12:00; 13:00-15:00.  


Każde spotkanie będzie trwało ok. 2 godziny i będzie składać się z części teoretycznej (zwiedzanie wystawy czasowej) oraz praktycznej w sali +1/12 (tworzenie prac zainspirowanych zwiedzaniem).


Koszt warsztatów to 7 zł od uczestnika. 


Rodzinne warsztaty skierowane dla polskich i ukraińskich rodzin z dziećmi w wieku od 6 do 12 lat. Liczba miejsc ograniczona 25 uczestników!

 

Aby wziąć udział w zajęciach, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.



Rezerwacja uczestnictwa uzyskuje status potwierdzonej po przesłaniu przez Muzeum odpowiedzi z akceptacją formularza.
W razie pytań zapraszamy do kontaktu edukacja@muzeum1939.pl