Sklep muzealny

Asortyment sklepu muzealnego w atrakcyjny wizualnie sposób nawiązuje do problematyki II wojny światowej. Tragedię wojenną i dzielne postawy prezentowane w walce z totalitarnymi agresorami staramy się przedstawić przede wszystkim w wymiarze artystycznym, dużą wagę przywiązując jednak także do ich znaczenia historycznego.

Utrwalone na materiałach promocyjnych historie i obrazy prezentują przede wszystkim doświadczenie polskie II wojny światowej: od złamania niemieckiego szyfru Enigmy (1932), przez walki z agresorem niemieckim na Westerplatte i w bitwie o Anglię (Dywizjon 303), po sięgnięcie do historii Cichociemnych, brygady gen. Maczka (czołg Sherman) czy 2 Korpusu Polskiego (czerwone maki na Monte Cassino), Armii Krajowej (Powstanie Warszawskie 1944) i Narodowych Sił Zbrojnych (mundur żołnierza). Wśród przedstawianych Państwu historii nie mogło zabraknąć asortymentu skierowanego do młodszego odbiorcy, dlatego w jednej z kolekcji odnajdziecie Państwo także niedźwiedzia Wojtka – towarzysza walki żołnierzy gen. Władysława Andersa.
W ofercie posiadamy również liczne publikacje z Polski i ze świata, w tym tytuły wydane nakładem muzealnego wydawnictwa. Ciekawa literatura wspomnieniowa, albumy czy komiksy stanowią doskonałe uzupełnienie każdej domowej biblioteki.

Zapraszamy do odwiedzenia sklepu muzealnego (poziom -3).