Muzeum II Wojny Światowej

Niemieckojęzyczne wydanie książki "Przemoc i dzień powszedni w okupowanej Polsce"

W 2012r. ukazało się niemieckojęzyczne wydanie książki "Przemoc i dzień powszedni w okupowanej Polsce", która została wydana nakładem Muzeum II Wojny Światowej w 2011r. Niemieckojęzyczna wersja publikacji - "Gewalt und Alltag im besetzten Polen 1939-1945" ukazała się pod redakcją Jochena Bohlera oraz Stephana Lehnstaedta, a została wydana przez Niemiecki Instytut Historyczny. Książka stanowi zbiór studiów poświęconych okupacji niemieckiej i sowieckiej Polski w latach 1939-1945. Jest ona pokłosiem konferencji naukowej zorganizowanej przez Muzeum II Wojny Światowej i Niemiecki Instytut Historyczny w Warszawie wdniach 19-22 listopada 2009r.

Więcej informacji o publikacji mogą znaleźć Państwo na stronieWydawnictwa.