Nazizm. Korzenie zła
Opis zajęć: Celem zajęć jest przekazanie wiedzy na temat ideologii reżimu nazistowskiego w Niemczech i rodzenia się zbrodniczej wizji eksterminacji całych grup społecznych czy narodowościowych (niepełnosprawni umysłowo, Żydzi, Romowie, Słowianie). Uczestnicy poznają logiczny, uporządkowany ciąg przyczynowo-skutkowy wydarzeń, prowadzących do zbrodni, dokonanej przez nazistowskie Niemcy w latach II wojny światowej. W tym kontekście wprowadzone zostaną elementy psychologii społecznej (efekt Lucyfera – Phillipa Zimbardo, piramida Gordona Allporta). Zorganizowana w ten sposób wizyta na fragmencie wystawie stałej Muzeum, ułatwi uczestnikom zajęć zrozumienie, że zło, którego dokonywano w obozach koncentracyjnych i obozach śmierci, było końcowym efektem długotrwałego procesu społecznego.
zajęcia tematyczne
Adresat: studenci historii, nauk społecznych i kierunków pokrewnych, oraz inne zorganizowane grupy dorosłych
Max liczba uczestników: 30 osób (min. 15)
Czas trwania i miejsce zajęć: 90 minut, wystawa stała
Cena: 10 zł brutto od osoby
Możliwe terminy: od wtorku do piątku, godzina 12.00 lub 14.00, oraz druga sobota miesiąca, godzina 10 lub 12.00 po uzgodnieniu z edukatorem
Rezerwacja: edukacja@muzeum1939.pl
Kontakt: Tomasz Wojnowski, t.wojnowski@muzeum1939.pl
Miejsce zbiórki: hol główny muzeum na poziomie minus trzy przy sklepiku, zgodnie z regulaminem zwiedzania bez plecaków, okryć wierzchnich, co najmniej pięć minut przed rozpoczęciem zajęć.