Muzeum II Wojny Światowej

Nagroda im. ks. Józefa Tischnera dla Karoliny Wigury za książkę „Wina narodów”

Miło nam poinformować, że p. Karolina Wigura otrzymała Nagrodę Znaku i Hestii im. Ks. Józefa Tischnera za swoją książkę „Wina narodów. Przebaczenie jako strategia prowadzenia polityki”.Nagroda została przyznana w kategorii publicystyki lub eseistyki na tematy społeczne, która uczy Polaków przyjmować „nieszczęsny dar wolności”. Nagroda zostanie wręczona podczas 12. Dni Tischnerowskich w Krakowie, które odbędą się w dniach 25-28 kwietnia 2012 r. Książka „Wina narodów” została wydana nakładem Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Jury uzasadniło werdykt w tej kategorii następującymi słowami: „Karolina Wigura imponuje wszechstronnością opisu, w którym polityka spotyka się z filozofią i teologią, a dociekliwość naukowa sprzymierza się z temperamentem publicystki.”

Nagroda nosi imię ks. Józefa Tischnera, gdyż to on właśnie uczył jak dorastać do wolności, która jest „sposobem istnienia dobra”. Nagroda jest przyznawana w trzech kategoriach i ma wyróżniać osoby w dziedzinach filozofii, myśli religijnej, zaangażowanej publicystyki i czynnej solidarności.

Więcej informacji o książce znajduje się w zakładce Nasze publikacje.

Tutaj znajdą Państwo więcej informacji o Dniach Tischnerowskich iNagrodzie im. ks. Józefa Tischnera.