Na drodze do prawdy historycznej. O Bronnej Górze 1942 roku – najnowszej książce dr. hab. Grzegorza Berendta

Niemiecka machina eksterminacji Żydów była i jest przedmiotem badań historyków na całym świecie. Czy zatem nasza wiedza o Holokauście jest kompletna? Bynajmniej. O tym m.in. można się przekonać, poznając najnowszą książkę dr. hab. Grzegorza Berendta.

 

Holokaust to mroczny okres w najnowszych dziejach, który – jak mogło by się wydawać – został dogłębnie już przeanalizowany i mocno przeniknął do powszechnej świadomości. Choć jednak minęło już 77 lat od zakończenia II wojny światowej, wciąż istnieją słabo przebadane wątki zagłady Żydów. Jednym z nich jest eksterminacja na okupowanych Kresach. Najnowsza książka autorstwa Grzegorza Berendta dowodzi, że badania historii II wojny światowej wciąż wnoszą wiele nowych informacji. Zachęcamy do zapoznania się z felietonem filmowym przygotowanym przez Dział Dokumentacji Filmowej MIIWŚ, który przybliża publikację Bronna Góra 1942 roku. Miejsce zagłady natychmiastowej na Polesiu.

 

Przypominamy, że książkę można nabyć w naszym sklepie online. Jest ona również dostępna w stacjonarnym punkcie sprzedaży na poziomie -3 siedziby Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.