Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku wspiera pomorskie hospicja

Już po raz kolejny Muzeum II Wojny Światowej włącza się w akcję „Pola Nadziei na Pomorzu”. Celem tej inicjatywy jest wsparcie hospicyjnej opieki nad nieuleczalnie chorymi dziećmi oraz dorosłymi u kresu życia. Zbiórka potrwa od 18 kwietnia do 2 maja, a w weekend 24-25 kwietnia na Westerplatte kwestować będą wolontariusze naszej instytucji oraz radni Młodzieżowej Rady Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Akcję „Pola Nadziei na Pomorzu” można wspierać, uczestnicząc w wirtualnej zbiórce trwającej do 2 maja, prowadzonej:

W sobotę i niedzielę, 24 i 25 kwietnia, zapraszamy wszystkich do wizyty na Westerplatte. W godzinach 12.00-16.00 na rzecz pomorskich hospicjów kwestować będą wolontariusze naszej instytucji, a także członkowie Młodzieżowej Rady Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Ponadto 25 kwietnia w różnych miejscach Gdańska, Sopotu, Gdyni i Pucka będzie można spotkać wolontariuszy „Pól Nadziei na Pomorzu”.

Ci, którzy zdecydują się wrzucić datek do puszki, otrzymają żonkilową naklejkę. W tegorocznej odsłonie akcji nie będą rozdawane żonkile.

W związku z pandemią COVID-19 kwesty zostaną przeprowadzone z zachowaniem niezbędnych środków bezpieczeństwa.

Organizatorzy „Pól Nadzei na Pomorzu” zachęcają również do udziału w marszobiegu „Żonkilowa droga”, który potrwa od 23 do 25 kwietnia. Ta charytatywna impreza sportowo-rekreacyjna ma na celu zintegrować społeczeństwo i dać możliwość aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Każdy może wziąć w niej udział.

Co więcej, na 25 kwietnia zaplanowana jest premiera wirtualnej telewizji Pól Nadziei, w której nie zabraknie materiałów dotyczących opieki hospicyjnej, a także koncertów czy rozmów z interesującymi gośćmi. Telewizja będzie nadawać przez stronę www.polanadzieinapomorzu.pl.

Niech dobro zakwitnie!

Pola Nadziei na Pomorzu organizują wspólnie: Fundacja Hospicyjna prowadząca Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Fundacja Hospicjum Pomorze Dzieciom, Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Caritas Archidiecezji Gdańskiej – Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynowa Przystań” oraz Stowarzyszenie Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Dochód z całej zbiórki wesprze działalność tych hospicjów.

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania poszczególnych wydarzeń z powodu obostrzeń związanych z pandemią.

Więcej informacji na stronie www.polanadzieinapomorzu.pl.