Motowycieczka - Bitwa pod Kockiem

Grupa MotoIwiczna chcąc uczcić 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej udaje się do miejsc związanych z okresem wojennym.

To już ostatnia oficjalna wycieczka z MotoIwiczną w tym sezonie. W czwartą niedzielę września, czyli 22.09.2019 ruszamy, aby cieszyć się urokami polskiej jesieni i naszymi motocyklami.

Tym razem pojedziemy na Lubelszczyznę, docelowo w okolice Kocka, aby je zobaczyć i w taki sposób skromnie uczcić to, co się tam wydarzyło w 1939 roku. Tematem wiodącym będzie „Bitwa pod Kockiem 1939”. Co zobaczymy?

Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczków w Woli Gułowskiej – Muzeum poświęcone między innymi Bitwie pod Kockiem.

Cmentarz Wojskowy w Kocku – Miejsce, gdzie spoczywa dowódca SGO „Polesie” Generał Brygady Franciszek Kleeberg wraz ze swoimi żołnierzami.

Uwaga! Do przejechania mamy około 300 km, Prosimy o jazdę w sposób zdyscyplinowany i podporządkowanie się prowadzącym. Trasa powinna być dość łatwa, także dla początkujących i średniozaawansowanych motocyklistów. Prędkości zakładamy stricte kodeksowe.

Plan dnia:
8:30 - Ruszamy z Orlen Piaseczno