Milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

24 listopada 2018 r. zapisał się w historii Muzeum złotymi literami, a raczej cyframi. Tuż przed godziną 12:00 licznik wskazał milionowego zwiedzającego. Szczęśliwcami zostali Państwo Anna i Tomasz z Warszawy.

Szczególny moment ogłoszony został fanfarami, które rozbrzmiały tuż nad kasami biletowymi. Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr Karol Nawrocki przywitał wyjątkowych gości:

Jest to ważny dzień w życiu Muzeum. Milionowy zwiedzający wyznaczony został na podstawie szczegółowych obliczeń arytmetycznych wygenerowanych przez system sprzedaży biletów. Jesteśmy zaskoczeni, ponieważ w tym roku frekwencja jest jeszcze wyższa, niż w ubiegłym, co wydawało nam się niemożliwe.

– powiedział.

Następnie razem z członkiem zarządu PLL LOT Stefanem Malczewskim wręczyło główną niespodziankę, czyli podwójny bilet lotniczy do Nowego Jorku.

Karolina Imianowska, kierownik Działu Sprzedaży podkreśliła, jak ważne jest to wydarzenie:

Niespełna dwa lata działania naszej instytucji i udało się, odwiedził nas dziś milionowy gość.

Szczęśliwi zwiedzający nie kryli zaskoczenia. O tym, że Muzeum ma odwiedzić milionowy gość wiedzieli wcześniej, ale nie spodziewali się, że los wskaże akurat na nich. Państwo Anna i Tomasz już wcześniej planowali podróż do Stanów Zjednoczonych, a dzisiejsza niespodzianka jeszcze przyspieszyła ich postanowienie. Zwiedzający żartowali, że zaraz po powrocie do domu odwiedzą ambasadę, aby czym prędzej uzyskać wizę.

Chcielibyśmy szczególnie podziękować partnerom wydarzenia PLL LOT, właścicielom firmy Monteria, producentowi odzieży patriotycznej Red is Bad, producentowi zabawek i klocków COBI, a także Cukierni Piekarni Czernis, Piekarni Cukierni Pellowski oraz Zakładowi Przemysłu Cukierniczego BAŁTYK, a naszym szczególnym gościom życzymy wspaniałej podróży.