Milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

24 listopada 2018 r. zapisał się w historii Muzeum złotymi literami, a raczej cyframi. Tuż przed godziną 12:00 licznik wskazał milionowego zwiedzającego. Szczęśliwcami zostali Państwo Anna i Tomasz z Warszawy.

Szczególny moment ogłoszony został fanfarami, które rozbrzmiały tuż nad kasami biletowymi. Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr Karol Nawrocki przywitał wyjątkowych gości:

Jest to ważny dzień w życiu Muzeum. Milionowy zwiedzający wyznaczony został na podstawie szczegółowych obliczeń arytmetycznych wygenerowanych przez system sprzedaży biletów. Jesteśmy zaskoczeni, ponieważ w tym roku frekwencja jest jeszcze wyższa, niż w ubiegłym, co wydawało nam się niemożliwe.

– powiedział.

Następnie razem z członkiem zarządu PLL LOT Stefanem Malczewskim wręczyło główną niespodziankę, czyli podwójny bilet lotniczy do Nowego Jorku.

Karolina Imianowska, kierownik Działu Sprzedaży podkreśliła, jak ważne jest to wydarzenie:

Niespełna dwa lata działania naszej instytucji i udało się, odwiedził nas dziś milionowy gość.

Szczęśliwi zwiedzający nie kryli zaskoczenia. O tym, że Muzeum ma odwiedzić milionowy gość wiedzieli wcześniej, ale nie spodziewali się, że los wskaże akurat na nich. Państwo Anna i Tomasz już wcześniej planowali podróż do Stanów Zjednoczonych, a dzisiejsza niespodzianka jeszcze przyspieszyła ich postanowienie. Zwiedzający żartowali, że zaraz po powrocie do domu odwiedzą ambasadę, aby czym prędzej uzyskać wizę.

Chcielibyśmy szczególnie podziękować partnerom wydarzenia, a naszym gościom życzymy wspaniałej podróży.