Miejskie obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej w Pionkach

Wydarzenia rocznicowe w Pionkach będą trwały trzy dni:

-30 sierpnia: Projekcja filmu „Maria”, który opowiada o najaktywniejszym żołnierzu AK walczącym podczas okupacji na terenach Puszczy Kozienickiej – Ignacym Pisarskim.

„Maria”, reż. Jarosław Szczypiór, dramat historyczny, czas trwania: 113 min., Polska 2018.

Początek projekcji o godzinie 17.00 w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach.

--

-31 sierpnia: Spektakl teatralny „Gloria Victis”, który przybliża historię miejscowego bohatera, młodego partyzanta – Adasia Guzala. Spektakl powstał w ramach warsztatów teatralnych, odbywających się w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach, objętych patronatem Narodowego Teatru Starego w Krakowie i Mazowieckiego Programu Edukacji Kulturalnej. Występuje w nim młodzież z Pionek.

Reżyseria: Radosław B. Maciąg.

Początek spektaklu o godzinie 17.00 w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach.

--

-1 września: Polowa Msza Święta w intencji bohaterów 1939, którzy oddali swe życie w obronie Rzeczypospolitej. Złożenie wiązanek i kwiatów na „Górce Zasłużonych” (gdzie pochowani zostali harcerze i partyzanci, którzy polegli podczas II wojny światowej). Występ Orkiestry Wojskowej z Radomia.

Początek wydarzeń o godzinie 17.00 na Cmentarzu Nowym w Pionkach.

Data wydarzenia
Koniec wydarzenia