Absolwent kierunku historia na Uniwersytecie Gdańskim i studiów podyplomowych zarządzanie w kulturze na Politechnice Gdańskiej. Związany z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w latach 2010 – 2017: był twórcą lub współtwórcą blisko siedemdziesięciu przedsięwzięć edukacyjnych i popularyzatorskich. W 2017 roku rozpoczął pracę jako Inspektor Biura Prezydenta ds. Kultury Urzędu Miejskiego w Gdańsku, gdzie odpowiadał m.in. za Gdański Program Edukacji Kulturowej. Od 2018 r. jest członkiem zespołu Muzeum Gdańska, w którym pracę zaczynał jako Zastępca Kierownika Działu Edukacji. W latach 2020-2024 kierował Oddziałem Muzeum Gdańska Wartownia nr 1 na Westerplatte. Kurator wystaw czasowych, m.in. „Co daje muzeum? Co się nadaje do muzeum?” oraz „Sucharski. Oblicza”. Kurator wystawy stałej w Wartowni nr 1 na Westerplatte. Autor artykułów naukowych i popularno-naukowych dotyczących upowszechniania historii i polityki pamięci.
Jego autorski projekt edukacyjny „Sekrety Enigmy” został wyróżniony w konkursach: Muzealne Wydarzenie Roku „Sybilla” za 2015 r. i Pomorska Nagroda Muzealna 2016 r. Pomysłodawca i kurator spektaklu multimedialnego „Westerplatte. Światłocienie” wyróżnionego w konkursie Pomorska Nagroda Muzealna 2019 r. Był jednym z czterech kuratorów wystawy „Wolę o tym nie mówić. Tożsamość gdańszczan a powojenna rzeczywistość” nagrodzonej 44. w Konkursie na Muzealne Wydarzenie Roku Sybilla za 2023 r. (nagroda w kategorii wystawy czasowe) i Pomorska Nagroda Muzealna 2024.
W latach 2017-2022 związany ze Stowarzyszeniem na Rzecz Ratownictwa Adiutare, gdzie pełnił funkcję Ratownika, a w latach 2020-2021 ze Stowarzyszeniem Stara Papiernia w Łapinie. Wolontariusz w Światowym Związku Żołnierzy Armii Krajowej (Wiceprezes Zarządu Koła Gdańsk) i w Stowarzyszeniu Kwatera Akowska na Cmentarzu Łostowickim (Sekretarz Zarządu).