Marcin Gienieczko w „Historii nieoczywistej”

Ekstremalny podróżnik Marcin Gienieczko był gościem dr. Karola Nawrockiego w kolejnej audycji z cyklu „Historia nieoczywista” na antenie Radia Gdańsk.

Rozmówca dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku jest podróżnikiem specjalizującym się w sportach ekstremalnych, a także dziennikarzem i fotografem. Wędrował pieszo i na nartach po zamarzniętej rzece Kołymie w temperaturze minus 50 stopni Celsjusza. Opłynął Półwysep Kolski kajakiem, samotnie dokonał podwójnego trawersu Gór Mackenzie, a także przepłynął Amazonkę w canoe na dystansie 5573 km od Atalaya do Belem, za co otrzymał certyfikat Guinness World Records. Ponadto na drugim miejscu ukończył YUKON 1000 (najdłuższy wyścig na świecie w canoe) – w łódce „Independent Poland” pokonał trasę mierzącą 1600 km i prowadzącą przez Kanadę oraz Alaskę. To tylko część osiągnięć Marcina Gienieczki.

Dr Karol Nawrocki porozmawiał z podróżnikiem między innymi o Syberii, Amundsen Expedition 2022, historii oraz turystyce ekstremalnej.

Wysłuchaj audycji TUTAJ.

Przypomnijmy, że w poszczególnych odcinkach „Historii Nieoczywistej” prowadzący dr Karol Nawrocki rozmawia o historii z osobami, które na co dzień się nią nie zajmują. Wśród gości są m.in. biznesmeni, dziennikarze, menadżerowie oraz sportowcy, osoby ze świata kultury i sztuki. Program emitowany jest w ostatnią środę miesiąca na antenie Radia Gdańsk.

Dotychczas gośćmi dr. Karola Nawrockiego byli: