Książkowy pomysł na świąteczny prezent

Książki Wydawnictwa MIIWŚ sprawdzają się nie tylko jako bezcenne źródło wiedzy historycznej. Mogą być również znakomitym pomysłem na wartościowy prezent świąteczny. Tym razem w ramach naszej akcji – w promocyjnej cenie 35 złotych – polecamy publikację 2. Korpus Polski 1943–1947 / 2nd Polish Corps 1943–1947, która w interesujący sposób prezentuje dzieje polskich żołnierzy i dowódców.

Muzealne artefakty bywają bardziej wymowne niż szczegółowe opracowania historyczne. Przedmioty osobiste, fotografie, książki, elementy umundurowania czy biżuteria patriotyczna to cenne zbiory, a tym samym – materialne dowody wojennych przeżyć. W nowym katalogu 2. Korpus Polski 1943–1947 / 2nd Polish Corps 1943–1947, który jest częścią serii Kolekcje ze Zbiorów Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, można znaleźć opisy losów 15 żołnierzy z 2. Korpusu, a zarazem zapoznać się ze związanymi z nimi pamiątkami wojennymi, obecnie interesującymi eksponatami muzealnymi.

Publikacja tworzy wielopłaszczyznową narrację o osobach, które poprzez swoje czyny i życie zasłużyły na pamięć. Katalog podkreśla też znaczenie misji, którą realizują współczesne placówki muzealne.

Publikacja jest też dostępna w stacjonarnym punkcie sprzedaży, który mieści się na poziomie –3 budynku MIIWŚ.