Książka miesiąca – Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Katalog wystawy głównej

We wrześniu zachęcamy do zapoznania się z książką miesiąca, którą jest katalog wystawy głównej MIIWŚ. To wyjątkowa okazja, aby pamiętając o 85. rocznicy wybuchu II wojny światowej, zagłębić się w muzealną opowieść o przebiegach i skutkach tego konfliktu zbrojnego. Tylko teraz publikacja jest dostępna w promocyjnej cenie 39 złotych.

Treści związane z wydarzeniami, które rozegrały się we wrześniu 1939 r. na ziemiach polskich, stanowią ważną część wystawy głównej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. To nie tylko atak na Westerplatte czy zbombardowanie Wielunia. To również masowe egzekucje Polaków, cierpienie mieszkańców miast i wsi, żołnierzy i cywilów. To także realizacja zmowy Hitlera ze Stalinem, której skutkiem było zajęcie i okupacja wschodnich województw Polski przez Armię Czerwoną.

Oczywiście wystawa główna MIIWŚ nie ogranicza się wyłącznie do kampanii polskiej we wrześniu 1939 r. To starannie zaplanowana narracja, która całościowo przybliża kontekst wybuchu II wojny światowej, przebieg konfliktu, a także prezentuje jego długofalowe konsekwencje dla losów całego świata.

W katalogu zaprezentowano szczegółowe opisy wszystkich 17 sekcji wystawy głównej. Atrakcyjny materiał zdjęciowy uzupełniono wyczerpującym komentarzem historycznym. Całość poprzedza obszerny wstęp merytoryczny, a zwieńczeniem publikacji jest rozdział opisujący życie codzienne w czasie okupacji oraz kalendarium budowy MIIWŚ na historycznym terenie Wiadrowni.

Katalog jest dostępny w sklepie internetowym MIIWŚ

Można go również nabyć w stacjonarnym punkcie sprzedaży, który mieści się na poziomie –3 budynku Muzeum.