Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Dla Niepodległej” z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości i 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Do konkursu recytatorskiego zaproszone są dzieci i młodzież ze szkół podstawowych z terenu gminy Radziejowice i gmin ościennych, w następujących kategoriach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VIII. Spodziewana liczba recytatorów ok. 30 uczniów.

Recytatorzy mają zaprezentować utwór poetycki dowolnego polskiego autora o tematyce wojennej (II wojna światowa) i patriotycznej. Prezentowany wiersz powinien odnosić się do II wojny światowej lub pochodzić z tego okresy. Organizator zwróci się do nauczycieli z prośbą o wybieranie do prezentacji utworów nie tylko o uznanej wartości literackiej, ale także wierszy mniej znanych szerokiemu gronu odbiorców, szczególnie poetów polskich z okresu II wojny światowej. W składzie jury znajdą się osoby zawodowo związanie z ruchem recytatorskim. Na konkurs zaprosimy władze samorządowe, ale przede wszystkim mieszkańców gminy. Laureaci pierwszych miejsc w każdej kategorii otrzymają statuetkę „Dla Niepodległej. II wojna światowa”, dyplomy i nagrody. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy i nagrody książkowe.

Data wydarzenia
Województwo mazowieckie, gmina Radziejowice