Konferencja popularno-naukowa „Zbrodnie niemieckie, sowieckie oraz nacjonalistów ukraińskich dokonane na narodzie polskim i obywatelach II RP przed i w trakcie II wojny światowej. Wyzwania edukacyjne”

Stwórz scenariusz lekcji i weź udział w konferencji, wyjeździe do Lasów Piaśnickich i szkoleniu!

W związku ze zbliżającą się 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej IPN Gdańsk przygotował dla nauczycieli specjalne dwudniowe wydarzenie z zapewnionym noclegiem w hotelu!

W Gdyni w piątek 13 września 2019 r. odbędzie się całodniowa konferencja popularno-naukowa poświęcona zbrodniom popełnionym na obywatelach polskich w XX wieku przed i w trakcie II wojny światowej. Udział w tym wydarzeniu wezmą najwięksi specjaliści – historycy z całego kraju, dla których temat ten jest przedmiotem badań naukowych. Podczas konferencji w kilku panelach zostaną przedstawione zbrodnie niemieckie, sowieckie, ukraińskie i inne, które dotknęły obywateli II RP (program konferencji do pobrania).
 
Uzupełnieniem wiedzy praktycznej nabytej podczas konferencji będzie przygotowany przez pracowników IPN Gdańsk warsztat  szkoleniowy dla nauczycieli stworzony z myślą o nauczaniu młodzieży na tematy trudne jakimi są masowe zbrodnie. Warsztat będzie składał się z zajęć z psychologiem oraz części metodycznej przygotowanej przez pracowników Muzeum Stuthoff. Szkolenie odbędzie się w sobotę 14 września 2019 r. i będzie połączone z wyjazdem do Piaśnicy.
 
Zaproszenie kierujemy do wszystkich nauczycieli pragnących poszerzyć swoją wiedzę na temat masowych zbrodni. Jednak liczba miejsc jest ograniczona. By wziąć udział w konferencji i szkoleniu należy przygotować scenariusz zajęć (do przeprowadzenia w ciągu jednej godziny lekcyjnej) dotyczący tematyki zbrodni dokonanych na narodzie polskim przez systemy totalitarne w pierwszej połowie XX wieku. Scenariusz należy przesłać w terminie do 10 lipca 2019 r. na adres mailowy: katarzyna.underwood@ipn.gov.pl.

Wśród nadesłanych scenariuszy zostaną wyłonione najlepsze i to one będą biletem wstępu na wydarzenie.
 
Osobom zakwalifikowanym IPN Gdańsk zapewni obecność na konferencji, nocleg i pobyt w hotelu w Gdyni 13/14 września 2019 r., gdzie będzie okazja do kuluarowych rozmów z zaproszonymi profesorami, a także wyjazd do Piaśnicy oraz udział w warsztatach dydaktycznych.

Data wydarzenia
Koniec wydarzenia
Miasto
Gdynia / Piaśnica
Organizator
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku