fot. M2WŚ

Koncert "W Hołdzie Niepodległości"

Uroczystym koncertem „W Hołdzie Niepodległości” Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku wraz z Wojewodą Pomorskim Dariuszem Drelichem oraz Biurem Programu „Niepodległa” i Parafią pw. św. Brygidy w Gdańsku uczciło 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W czasie tego uroczystego wydarzenia, które odbyło się w kościele pw. św. Brygidy w Gdańsku, artyści wykonali znane pieśni patriotyczne w nowych, unikalnych aranżacjach. Na scenie wystąpili Halina Mlynkova, Zofia Tartas, Chór Music Everywhere, Chór Kameralny Discantus, Sea Orchestra, dyrygent Sabrina Stachel, Małe TGD, Ewa Sarwińska-Kowalczyk – fortepian, Adam Tański – organy, Arkadiusz Krawiel – cymbały wileńskie. Podczas wydarzenia usłyszeć można było również recytację wierszy w wykonaniu aktora Marcina Kwaśnego.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z dzisiejszego koncertu.

#M2WSKulturalnie
Aktualności związane z działalnością kulturalną Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.