Koncert oraz wystawa fotografii

W Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. S. Woydy w Pruszkowie uroczystości związane z obchodami 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej zaplanowaliśmy na 31 sierpnia. Tego dnia odbędzie się u nas koncert Agnieszki Wilczyńskiej i Andrzej Jagodziński Trio zatytułowany To ostatnia niedziela, podczas którego zebrani goście wysłuchają szlagierów z lat 30. ubiegłego wieku.

Koncert zostanie przerwany archiwalnym komunikatem o wybuchu wojny, a słuchacze przejdą do pomieszczeń, w których odbędzie się otwarcie wystawy fotografii autorstwa Juliena Bryana, najdłużej przebywającego w Warszawie we wrześniu 1939 roku korespondenta zagranicznego. Tytuł wystawy - – Amerykanin w Warszawie. Stolica w obiektywie Juliena Bryana 1936-1974. Wystawa będzie czynna dla zwiedzających od 1 września do 6 października 2019 r.

Połączenie rozrywkowego koncertu z otwarciem wystawy zdjęć, na których uwieczniono tragiczne (i drastyczne) wydarzenia września 1939 zostało pomyślane jako symbol nagle przerwanego codziennego życia, w które wkroczyła brutalna przemoc i (by użyć słów samego Bryana) najpotworniejsze we współczesnych czasach mordowanie ludzi.

Data wydarzenia
Pruszków