Muzeum II Wojny Światowej

Komunikat z 17 września 2021 r.

z 17 września 2021 r.

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku informuje, że podtrzymuje swoje stanowisko wyrażone w poprzednim komunikacie, iż nadal jest uprawnione do realizacji inwestycji budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 na mocy decyzji Wojewody Pomorskiego, zezwalającej na realizację części inwestycji w zakresie działki 68 obr. 0062 na polu bitwy Westerplatte.

Informuję również, że wbrew insynuacjom zawartym w oświadczeniu mec. Cezarego Chabla, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku nie lekceważy rozstrzygnięcia sądu. Wydany przez NSA wyrok Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku przyjmuje do wiadomości i oczekuje dalszego działania organu II instancji w niniejszej sprawie, co nie ma wpływu na działania inwestycyjne Muzeum, prowadzone m.in. na ww. nieruchomości.

Dr hab. Grzegorz Berendt, prof. UG
p.o. Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku