Kolejny wykład prof. Marka Kornata o historii Wolnego Miasta Gdańska - ODWOŁANY

08/09/2020 - 14:53
Kolejny wykład prof. Marka Kornata o historii Wolnego Miasta Gdańska - ODWOŁANY

Informujemy, że zaplanowany na 19 września 2020 r. wykład prof. Marka Kornata o Wolnym Mieście Gdańsku został odwołany z przyczyn niezależnych od organizatora - Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Zapraszamy na kolejny wykład prof. Marka Kornata z cyklu „O historii Wolnego Miasta Gdańska na stulecie jego utworzenia”. Wydarzenie odbędzie się 16 września br. o godz. 17.30 w sali kinowej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Wstęp wolny. Wykład będzie transmitowany w naszych mediach społecznościowych.

Tym razem temat wystąpienia prof. Marka Kornata będzie brzmieć Gdańsk w szczytowej fazie napięć polsko-niemieckich (1931-1934).

Przypominamy, że zorganizowane zostały już trzy wykłady poświęcone historii Wolnego Miasta Gdańska. Zachęcamy do obejrzenia ich na kanale YouTube Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku:

Wolne Miasto Gdańsk – twór sztuczny: geneza i struktura

Między Niemcami a Polską i w polityce mocarstw zachodnich (1920-1925)

Locarno i niemieckie nadzieje na pokojową rewizję Traktatu Wersalskiego a Gdańsk (1925-1930)

Więcej informacji o cyklu wykładów znajdziecie TUTAJ.