Kolejny wykład prof. Marka Kornata o historii Wolnego Miasta Gdańska

Zapraszamy na kolejny wykład prof. Marka Kornata z cyklu „O historii Wolnego Miasta Gdańska na stulecie jego utworzenia”. Wydarzenie odbędzie się 6 października br. o godz. 17.30 w sali kinowej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Jest to spotkanie, które początkowo miało odbyć się 16 września. Wstęp wolny. Wykład będzie transmitowany w naszych mediach społecznościowych.

Tym razem temat wystąpienia prof. Marka Kornata będzie brzmieć Gdańsk w szczytowej fazie napięć polsko-niemieckich (1931-1934).

Marek Kornat – profesor historii, sowietolog, eseista, kierownik Zakładu Dziejów Dyplomacji i Systemów Totalitarnych w Instytucie Historii PAN w Warszawie. Autor wielu prac naukowych i popularnonaukowych oraz kilku książek, w tym Polityka zagraniczna Polski 1938-1939. Cztery decyzje Józefa Becka, Gdańsk 2012 (Wyd. MIIWŚ).

Przypominamy, że zorganizowane zostały już trzy wykłady poświęcone historii Wolnego Miasta Gdańska. Zachęcamy do obejrzenia ich na kanale YouTube Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku:

Wolne Miasto Gdańsk – twór sztuczny: geneza i struktura

Między Niemcami a Polską i w polityce mocarstw zachodnich (1920-1925)

Locarno i niemieckie nadzieje na pokojową rewizję Traktatu Wersalskiego a Gdańsk (1925-1930)