„Jak za dawnych lat” koncert z okazji 2. Urodzin Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

6 kwietnia 2019 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku świętowało swoje już 2. Urodziny. Dokładnie dwa lata wcześniej, 6 kwietnia 2017 r. decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotra Glińskiego powstała nowa instytucja kultury pod nazwą Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, łącząc w sobie istniejące od 2008 r. muzeum o tej samej nazwie i Muzeum Westerplatte i Wojny 1939.

Ten wyjątkowy wieczór uświetnił występ wokalnego trio „Bellcanti” z Kwartetem Opera i Mateuszem Lipińskim (fortepian). Licznie zgromadzeni w Sali Konferencyjnej Muzeum widzowie, mogli na chwilę powrócić do dawnych lat, w zaczarowany świat przedwojennej Polski. Program koncertu składał się z utworów lat ’20 i ’30 specjalnie zaaranżowanych na ten wieczór.

Atmosfera ekscytacji i nadziei, towarzysząca Polakom sto lat temu, tuż po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, jest obecna w muzyce tamtych czasów. Dzisiejszy koncert, był niewątpliwie okazją, by tej niezwykłej atmosfery doświadczyć.

„Bellcanti” to zespół muzyczny składający się z trzech sopranistek, które połączyła przyjaźń i wielka pasja do muzyki. Te wyjątkowe trio tworzą Magdalena Chmielecka, Maria Malinowska i Karolina Sołomin. Każda z nich ma na swoim koncie znaczące sukcesy i osiągnięcia artystyczne.

Zespół Bellcanti ma na swoim koncie znaczące sukcesy i osiągnięcia artystyczne. Pod patronatem Opery Bałtyckiej wystąpił z serią koncertów z muzyką francuską w ramach święta Fête de la musique. Współpracuje z wieloma wybitnymi muzykami i zespołami, m.in. z Orkiestrą Kameralną Progress, The Film Harmony Orchestra, Kwartetem Opera, Marcinem Mirowskim, Mateuszem Lipińskim, Lianą Krasyun-Korunna, Aleksandrą Dąbrowską i Pawłem Nowakiem.