IV Pomorskie Forum Wolontariatu w MIIWŚ

30 października w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbędzie się IV Pomorskie Forum Wolontariatu. Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie wszystkich pomorskich wolontariuszy, organizatorów i koordynatorów wolontariatu oraz wszystkich mieszkańców Pomorza zainteresowanych tematyką wolontariatu!

Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie rola koordynatora wolontariatu oraz potencjał i perspektywy rozwoju wolontariatu, m.in. w nawiązaniu do działań zainicjowanych przez Minister ds. Społeczeństwa Obywatelskiego oraz Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w zakresie weryfikacji ustawowych zapisów dot. wolontariatu i przygotowania nowych rozwiązań wspierających jego rozwój w Polsce.

W programie na uczestników czekają debata, panele dyskusyjne i przestrzeń wymiany z aktywnym udziałem i zaangażowaniem uczestników wydarzenia. Wspólnie z uczestnikami będziemy dyskutować i zastanawiać się nad współczesną rolą wolontariatu i zapleczem, jakie jest nam niezbędne (nie tylko w III sektorze) dla tworzenia korzystnych warunków do jego optymalnego funkcjonowania i rozwoju (w tym nad rolą koordynatora wolontariatu).

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych, a w szczególności pomorskich wolontariuszy i organizatorów wolontariatu: organizacje pozarządowe, instytucje publiczne, placówki kulturalne, szkolne koła wolontariatu, a także wszystkich mieszkańców Pomorza działających społecznie w grupach nieformalnych, na rzecz dobra wspólnego czy po prostu zainteresowanych tematyką wolontariatu.

Udział w wydarzeniu organizowanym przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku jest bezpłatny, obowiązuje jednak rejestracja: