II posiedzenie polsko-uzbeckiej komisji historycznej w Taszkencie

W dniach 4-5 września br. w Taszkencie (Uzbekistan) na Narodowym Uniwersytecie Uzbekistanu odbyło się II posiedzenie polsko-uzbeckiej komisji historycznej.

Spotkanie otworzył ambasador RP w Taszkencie – Radosław Gruk. Kolejno przewodniczący komisji, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr hab. Grzegorz Berendt oraz dr Tatjana Doroszenko, kontynuowali obrady posiedzenia i uczestniczyli w towarzyszącej wydarzeniu konferencji naukowej. W spotkaniu wzięli udział historycy, archiwiści oraz muzealnicy z Polski i Uzbekistanu.

5 września w siedzibie Centrum Kultury Polskiej w Uzbekistanie „Świetlica Polska” w ramach spotkania komisji, przewodniczący dr hab. Grzegorz Berendt oraz dr Tatjana Doroszenko, a także wiceprzewodniczący prof. dr hab. Wojciech Śleszyński i sekretarz dr Dmitriy Panto zostali uhonorowani Krzyżem Pamięci Szlaków Nadziei.

Posiedzenie II polsko - uzbeckiej komisji historycznej jest kolejnym krokiem w rozwoju relacji naukowych, w sferze której planowana jest realizacja projektów wydawniczych i wystawienniczych.