Muzeum II Wojny Światowej

Goście z Maroka na Westerplatte

29 lipca br. na Westerplatte zawitał dr El Mostafa El Ktiri – Wysoki Komisarz do Spraw Byłych Uczestników Oporu i Członków Armii Wyzwolenia Królestwa Maroka. Dr El Ktiri odwiedził Polskę z inicjatywy Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, ministra Jana Stanisława Ciechanowskiego. W trakcie wizyty, która rozpoczęła się 22 lipca Wysoki Komisarz wraz z małżonką zwiedzili wiele miejsc pamięci narodowej związanych z walką o suwerenność i niepodległość Polski.

Na Westerplatte delegacji z Maroka towarzyszyli pracownicy Działu Edukacyjnego Muzeum II Wojny Światowej – Kamil Rutecki i Mateusz Jasik. Była to również okazja do przedstawienia idei powstającego Muzeum i bieżących działań realizowanych przez instytucję. Dr El Ktiri wykazał duże zainteresowanie i wolę pomocy we współpracy z marokańskimi muzeami zajmującymi się tematyką II wojny światowej.