Muzeum II Wojny Światowej

Goście z Hiroshimy i Nagasaki odwiedzili Muzeum II Wojny Światowej

W dniu 3 czerwca przedstawiciele Muzeum II Wojny Światowej wzięli udział w spotkaniu z delegacją organizacji Statek Pokoju (Peace Boat), w skład której wchodziły także osoby, które przeżyły wybuchy atomowe w Hiroshimie i Nagasaki w 1945. Spotkanie z udziałem władz miasta odbyło się w Dworze Artusa.

Przedstawiciele organizacji przekazali przesłanie pokoju. Na ręce dra Janusza Marszalca, zastępcy dyrektora Muzeum, złożyli także dar w postaci tysiąca żurawi origami - symbol życia, długowieczności, ale też pokoju. Dar ten zostanie wyeksponowany w przyszłości w Muzeum. Zastępca dyrektora Muzeum dziękując za podarunek mówił: "To będzie Muzeum pokoju (...) Opowiadało będzie o zwykłych ludziach, cywilach, którzy byli najbardziej doświadczonymi bohaterami II wojny światowej. Opowie również o tym, co udało się ocalić, co było piękne i niezwykłe - o tym, że wielu ludzi potrafiło ocalić swą godność i walczyć ze złem. Dlatego ten symbol pokoju z pewnością znajdzie poczesne miejsce w naszym Muzeum".