Muzeum II Wojny Światowej

Głosowanie na Książkę Historyczną Roku. „Między codziennością a wielką historią”

Do 31 października br. można było oddać swój głos na Książkę Historyczną Roku. Głosowanie internetowe było związane z trwającym konkursem „Książka Historyczna Roku”, ogłoszonym już po raz czwarty przez Telewizję Polską, Polskie Radio i Instytut Pamięci Narodowej. Wśród 20 nominowanych tytułów znalazła się książka autorstwa Piotra T. Kwiatkowskiego, Lecha M. Nijakowskiego, Barbary Szackiej oraz Andrzeja Szpocińskiego Między codziennością a wielką historią. Druga wojna światowa w pamięci zbiorowej społeczeństwa polskiego.

Między codziennością a wielką historią to jedna z publikacji wydanych pod auspicjami Muzeum II Wojny Światowej. Książka powstała na podstawie analizy materiału empirycznego będącego pokłosiem projektu badawczego „II wojna światowa w pamięci zbiorowej społeczeństwa polskiego”. Zawarte w niej teksty przedstawiają zarówno obecny stan pamięci o wojnie, jak i przemiany tej pamięci w ostatnich dziesięcioleciach.

Wyboru najlepszej książki historycznej dokonuje Jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Piotra Franaszka oraz czytelnicy, którzy mogli głosować za pośrednictwem strony internetowej: www.ksiazkahistorycznaroku.pl.Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 6 listopada br. w gmachu TVP przy ul. Woronicza.

Więcej na temat naszych publikacji