Przejdź do treści

Finał konkursu "Bardowie wolności"

śr., 29/11/2017 - 14:25

Fundacja Róbmy swoje dla kultury i Muzeum II Wojny Światowej zaprasza dzisiaj (29 listopada), o godz. 19.00 na koncert, który jest jednocześnie finałem Konkursu „Bardowie wolności” w 2017 roku.

Przedmiotem Konkursu jest interpretacja jednej piosenki autorstwa Jacka Kaczmarskiego (w warstwie tekstowej) oraz jedna piosenka innego artysty / barda (np. Włodzimierz Wysocki, Edward Stachura, Mirosław Czyżykiewicz, Agnieszka Osiecka, Ewa Demarczyk, Bułat Okudżawa, Jaromir Nohavica, Wojciech Młynarski, Leonard Cohen, Bob Dylan, Zuzanna Ginczanka i inni), poruszająca kwestie wolności na płaszczyźnie politycznej, ideologicznej lub osobistej. Wszystkie piosenki zostaną wykonane w języku polskim. W koncercie wezmą udział soliści i zespoły wokalne.

Legenda polskiej piosenki Mirosław Czyżykiewicz przyjeżdża do Gdańska - miasta piosenki, teatru i sztuki. Miasta legendarnego kabaretu BIM BOM oraz miasta Jacka Kaczmarskiego. Zapraszamy na spotkanie z nim! Jako dyrektor artystyczny Konkursu „Bardowie wolności” otoczy opieką młodych aktorów i wokalistów występujących 29 listopada o 19.00 w finale konkursu!

Po finale zapraszamy na fantastyczny duet pieśniarza i instrumentalisty, czyli Mirosława Czyżykiewicza i Witolda Cisło. Moc przeżyć i wzruszeń. Tego nie można przegapić!

W S T Ę P  W O L N Y