FERIE W MUZEUM  29.01.2024 - 09.02.2024

FERIE W MUZEUM 29.01 - 09.02.2024

Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do spędzenia ferii w  Muzeum!

Będziecie mieli okazję odkrywać fascynujące wystawy, uczestniczyć w warsztatach i zabawach edukacyjnych. W programie mamy wiele atrakcji, które na pewno Was zainteresują.

Czekamy na Was z otwartymi ramionami i obiecujemy, że spędzicie wspaniałe chwile pełne nauki i zabawy!

⬇️ ⬇️SZCZEGÓŁOWY PLAN FERII ⬇️⬇️

Zajęcia półkolonijne dla grup z dziećmi w wieku 8-10 lat:

31.01 oraz 7.02., o godz. 10:00 i 12:30 -   zajęcia archeologiczne, przybliżające tematykę prac wykopaliskowych na terenie Westerplatte.

Obok narzędzi z domowego warsztatu, użytecznych przy wykopach, uczestnicy obejrzą oryginalne eksponaty wydobyte w trakcie ostatnich sezonów archeologicznych na terenie dawnej WST. Zajęcia odbywać się będą również w przestrzeni wystawy „Była sobie Wiadrownia” , gdzie zaprezentowane zostały przedmioty codziennego odnalezione na terenie dzisiejszego gmachu głównego Muzeum II Wojny Światowej.

Każde spotkanie potrwa ok. 75 min. Maksymalna liczba uczestników wynosi 20 osób.

1.02 oraz 8.02., o godzinach 10:00 i o 12:30 - warsztaty pt. „Kapral Wojtek. Niedźwiedź w armii gen. Władysława Andersa”

W toku zajęć nasi goście poznają niezwykłą opowieść o niedźwiedziu Wojtku, który został przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego na terenie Iranu. Będzie to doskonała okazja do prześledzenia szlaku bojowego żołnierzy PSZ ewakuowanych z terenów ZSRS. W toku zajęć zostaną zaprezentowane m. in. Pamiątki po żołnierzach II Korpusu Polskiego na wystawie głównej oraz czołg M4 Sherman Firefly, którego model występował po stronie alianckiej w czasie kampanii włoskiej. Zajęcia zostaną wzbogacone o warsztaty plastyczne pod kierunkiem edukatora, gdzie motywem przewodnim pozostanie postać sympatycznego niedźwiedzia towarzyszącego polskim żołnierzom.

Zajęcia dla rodzin z dziećmi w wieku 7-10 lat:

2.02 i 9.02  godz. 10:00 - zajęcia pt. „Podróż w czasie. Historia pewnej rodziny i jej mieszkania”, w trakcie których uczestnicy w przestrzeni wystawy dziecięcej prześledzą okupacyjne losy fikcyjnej rodziny Jankowskich.

godz. 12:30 (BRAK WOLNYCH MIEJSC)  - warsztaty pt. „Kapral Wojtek. Niedźwiedź w armii gen. Władysława Andersa”.  W toku zajęć nasi goście poznają niezwykłą opowieść o niedźwiedziu Wojtku, który został przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego na terenie Iranu.  Będzie to doskonała okazja do prześledzenia szlaku bojowego żołnierzy PSZ ewakuowanych z terenów ZSRS. W toku zajęć zostaną zaprezentowane m. in. Pamiątki po żołnierzach II Korpusu Polskiego na wystawie głównej oraz czołg M4 Sherman Firefly, którego model występował po stronie alianckiej w czasie kampanii włoskiej. Zajęcia zostaną wzbogacone o warsztaty plastyczne pod kierunkiem edukatora, gdzie motywem przewodnim pozostanie postać sympatycznego niedźwiedzia towarzyszącego polskim żołnierzom.

godz. 14:00 - zajęcia archeologiczne, przybliżające tematykę prac wykopaliskowych na terenie Westerplatte. Obok narzędzi z domowego warsztatu, użytecznych przy wykopach, uczestnicy obejrzą oryginalne eksponaty wydobyte w trakcie ostatnich  sezonów archeologicznych na terenie dawnej WST. Zajęcia odbywać się będą również w przestrzeni wystawy „Była sobie Wiadrownia”, gdzie zaprezentowane zostały przedmioty codziennego odnalezione na terenie dzisiejszego gmachu głównego Muzeum II Wojny Światowej.