Europejska Noc Muzeów za nami!

Europejska Noc Muzeów 2022 w #M2WŚ za nami!


 
W tej edycji było nam bardzo miło gościć 4200 odwiedzających, którzy zdecydowali się na spędzenie tego wieczoru w niezwykłych murach Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku!

 

W ramach ENM nasi goście w Muzeum mieli okazję wybrać się na spacer "Śladami Armii Krajowej" po wystawie stałej (z przewodnikiem), a także posłuchać edukacyjnej opowieści o pewnej warszawskiej rodzinie i przeżyć "Podróż w czasie" na wystawie dla dzieci. Na warsztatach edukacyjnych można było dowiedzieć się więcej o niezwykle ważnej pracy muzealnych archeologów, a także poznać lepiej historię odnalezionych obrońców Westerplatte, oglądając wystawę "Kiedy się wypełniły dni...", przygotowaną przez ich zespół. Na specjalnie przygotowanym stanowisku zaprezentowano również najnowszą aplikację WBMF (Światowego Forum Pól Bitewnych), która pozwala poznać wielkie bitwy w przestrzeni online oraz obejrzeć wyjątkowe infografiki i nowoczesne modele 3D.

 

Także na Westerplatte zorganizowano szereg ciekawych wydarzeń, wśród nich m.in. przejazd drezyną z rekonstruktorami, prezentacje ekwipunku i broni Westerplatczyków, spacery archeologiczne, spacery z przewodnikami, czy etiudy kulturalne poświęcone wojennej poezji.

 

Licznym odwiedzającym towarzyszyli także Wolontariusze, nasi goście specjalni oraz zespół #M2WŚ.
Dziękujemy i do zobaczenia za rok!