Europejska Noc Muzeów 2017 na Westeraplatte

Europejska Noc Muzeów na Westerplatte

Oddział Muzeum II Wojny Światowej - Muzeum Westerplatte i Wojny 1939  podczas Europejskiej Nocy Muzeów zaprasza na Półwysep Westerplatte na zwiedzanie zabytkowego budynku Elektrowni Wojskowej Składnicy Tranzytowej. Dzięki gościnności Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku zwiedzający będą mogli zobaczyć z bliska w miejsce, które na co dzień jest niedostępne.

Mając na uwadze, że Europejska Noc Muzeów jest gratką dla kolekcjonerów wrażeń i niezwykłych przeżyć chcemy uchylić rąbka tajemnicy jaką skrywa w sobie ponad 90-letni budynek Elektrowni.
W wydrzeniu wezmą udział rekonstruktorzy WP II RP (ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Marienburg), oryginalnego sprzętu wojskowego i uzbrojenia, projekcji archiwalnego filmu i niezapomnianych wrażeń.

Dla dzieci przewidziano atrakcje w postaci szkolenia z zakresu obsługi stuletniej armaty polowej wz. 26 oraz armaty przeciwpancernej Bofors wz. 36 wyprodukowanej w 1939 r., dokładnie takich jakie były wykorzystywane podczas obrony Westerplatte. Każdy kto pomyślnie ukończy zadania związane z działoczynami otrzyma pamiątkowy dyplom artylerzysty Muzeum Westerplatte i Wojny 1939.