DZIEŃ DZIECKA W KINIE MUZEUM

DZIEŃ DZIECKA W KINIE MUZEUM

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy na specjalny pokaz filmu animowanego „Nawet myszy idą do nieba”, który odbędzie się 1 czerwca w sali kinowej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku o godzinie 17.00.  Film  wykonany  techniką  animacji lalkowej,  w którego  powstaniu uczestniczyło  wielu  polskich  artystów to niezwykła opowieść o sile przyjaźni zarówno dla młodszych, jak i starszych widzów. 

 

W tym wyjątkowym dniu oferujemy wstęp dla dzieci oraz opiekunów w promocyjnej cenie 1 zł. Wejściówki za złotówkę można kupić przez internet (bilety.muzeum1939.pl) lub w kasach muzeum.

 

„Nawet myszy idą do nieba”
Tytuł oryginału: „Myši patří do nebe”
Kategoria wiekowa: 6+
Reżyseria: Jan Bubeniček, Denisa Grimmova
Kraj produkcji: Czechy, Francja, Polska, Słowacja 
Rok produkcji: 2021
Czas trwania: 87 min
Wersja językowa: dubbing

 

OPIS FILMU: Czy mysz i lis mogą być przyjaciółmi? Kiedy uparta Czmyszka i strachliwy Rudeusz trafiają do nieba, nic na to nie wskazuje. W nowym świecie muszą porzucić swoje instynkty i stawić czoła fantastycznej przygodzie. 


Mała Czmyszka usilnie stara się udowodnić wszystkim swoją odwagę. Aby tego dokonać, zaryzykuje nawet spotkanie z drapieżnikiem! Jej śmiała próba kończy się jednak w zupełnie niespodziewany sposób. Myszka trafia do niezwykłej krainy, gdzie na swojej drodze spotyka bojaźliwego liska Rudeusza. Czy tak różni bohaterowie będą w stanie się dogadać? W nowym miejscu bardzo łatwo wpaść w opały! Mimo początkowej niechęci postanawiają wspólnie odkryć tajemnice niezbadanych i zaskakujących zaświatów. Czy sprostają nowym wyzwaniom i niecodziennej przygodzie? 


Nagradzana na światowych i europejskich festiwalach historia to ekranizacja czeskiej książki dla dzieci autorstwa uwielbianej Ivy Procházkovej. Współprodukowana przez polskie studio Animoon animacja jest uniwersalną opowieścią o sile przyjaźni i wzajemnym niesieniu pomocy. (opis dystrybutora)