Europejska Noc Muzeów w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Druga Europejska Noc Muzeów

W nocy z 19 na 20 maja 2018 r. odbyła się kolejna edycja Europejskiej Nocy Muzeów oraz druga odsłona tego wydarzenia w naszym Muzeum. Muzeum II Wojny Światowej zaprosiło gości do odwiedzenia swojej siedziby oraz przygotowało atrakcje na półwyspie Westerplatte.

W naszym budynku za symboliczną złotówkę czekały na zwiedzających: gra terenowa na wystawie głównej zatytułowana „Polskie Drogi”, trasa zwiedzania miejsc dostępnych tylko wybranym pracownikom instytucji "W labiryncie Muzeum", możliwość skorzystania ze Strefy VR z "Wirtualnym spacerem po Westerplatte", pokaz filmów "Arrasy" i "Królewski sen" w ramach projektu Muzeum Utracone, czynny do późna sklepik muzealny z pamiątkami oraz wiele innych atrakcji.

Muzeum Westerplatte i Wojny 1939, Oddział Muzeum II Wojny Światowej przygotował na Westerplatte, m.in. prezentację ponad 90-letniego budynku Elektrowni, warsztaty „Szkolenie z zakresu obsługi działoczynu”, a dla najmłodszych przewidział atrakcje w postaci szkolenia z zakresu obsługi stuletniej armaty polowej wz. 26 oraz armaty przeciwpancernej Bofors wz. 36, zakończone wręczeniem pamiątkowych dyplomów.

Podczas tej nocy nie zabrakło również rekonstruktorów Wojska Polskiego II RP, oryginalnego sprzętu wojskowego i uzbrojenia oraz historycznych aut, a także… niezapomnianych wrażeń.