Dr Dmitriy Panto, pracownik Działu Naukowego Muzeum odznaczony przez ukraińską delegacje medalem „Za zachowanie historii”

Dr Dmitriy Panto, pracownik Działu Naukowego Muzeum odznaczony przez ukraińską delegację medalem „Za zachowanie historii”

Dr Dmitriy Panto, pracownik Działu Naukowego Muzeum został odznaczony przez ukraińską delegacje medalem „Za zachowanie historii”. W spotkaniu wziął udział Prof. Grzegorz Berendt, Z-ca Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Przyznane dziś odznaczenie, od 20 marca 2013 roku otrzymują historycy i historiografowie zajmujący się rozwojem nauk historycznych: "Kto nie pamięta przeszłości – nie ma przyszłości” to motto nagrody.

O odznaczenie dla pracownika Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku wnioskował Dyrektor Oddziału Narodowego Wojskowo-Historycznego Muzeum w Łucku (Wołyń-Ukraina). W uzasadnieniu wskazano wkład dr Panto w rozwój więzi między muzeami polskimi i ukraińskimi oraz wymieniono wspólne, polsko-ukraińskie projekty, w których uczestniczy. Medal wręczyła p. Irena Hajworonska, starosta w powiecie Rożyszcze, w Województwie Wołyńskim oraz dr Oleh Sawczuk z Łuckiego Uniwersytetu Technicznego.