Delegacja Słowenii z wizytą w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Przewodniczący Rady Państwowej Republiki Słowenii Alojz Kovšca wraz z delegacją oraz Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski złożyli dziś wizytę w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Po spotkaniu, wspólnie z Dyrektorem Muzeum dr Karolem Nawrockim zwiedzili wystawę główną.

Na zaproszenie Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego, w dniach 19-21 września 2018 r. wizytę w Polsce składa Przewodniczący Rady Państwowej Słowenii Alojz Kovšca wraz z delegacją. W dniu 19 września 2018 r. Delegacja Słowenii przebywać będzie w Gdańsku, następnie uda się do Warszawy.

Wizyta Słoweńskiej Delegacji rozpoczęła się od zwiedzenia Westerplatte. Przewodniczący Rady Państwowej Republiki Słowenii Alojz Kovšca wraz z Marszałkiem Senatu RP Stanisławem Karczewskim złożyli wieńce pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża.
Następnie Słoweńska Delegacja udała się do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. W spotkaniu wziął również udział Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich. Głównym celem wizyty Delegacji Słowenii w Muzeum jest podjęcie długofalowej współpracy między instytucjami kultury obu Państw, w zakresie przedsięwzięć o charakterze muzealnym i naukowym. Po wystawie głównej, gości oprowadził Dyrektor Muzeum dr Karol Nawrocki oraz Rzecznik Muzeum Aleksander Masłowski.