#CzyZnaszTeTwarze - akcja MIIWŚ - grafika promująca akcje

#CzyZnaszTeTwarze - akcja MIIWŚ

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku przy współpracy z Archiwum Akt Nowych w Warszawie poszukuje informacji na temat osób uwiecznionych na fotografii wykonanej w latach 30. xx wieku. Przedstawia ona grupkę dzieci ubranych w stroje, stylizowane na XVII-wieczny ubiór gdańszczan. Jeśli rozpoznajesz siebie lub swoich bliskich, skontaktuj się z nami.

Prezentowane zdjęcie pochodzi z albumu zgromadzonego w zbiorach Archiwum Akt Nowych (Zbiór Edwarda Rydza Śmigłego, sygn. 671/5.4/101). Zamieszczono podpis, że przedstawia ono grupkę gdańskich dzieci, uczniów Szkoły Powszechnej Macierzy Szkolnej, przebranych w stroje stylizowane ubiór siedemnastowiecznych gdańszczan. Album został w czerwcu 1938 r. przekazany przez Macierz Szkolną w Wolnym Mieście Gdańsku Naczelnemu Wodzowi Edwardowi Rydzowi Śmigłemu. Zawiera szereg fotografii przedstawiających działalność szkolnictwa polskiego w Gdańsku i jego okolicach.

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku we współpracy z Archiwum Akt Nowych poszukuje osób uwiecznionych na tej fotografii.

Przygotowywana jest publikacja, będąca rozszerzonym albumem prezentującym wystawę Polacy w Wolnym Mieście Gdańsku.

Jeśli posiadają państwo wiedzę na temat osób znajdujących się na zdjęciu zachęcamy do kontaktu.

Informacje proszę przesyłać na adres czyznasztetwarze@muzeum1939.pl

Wiedza ta, pozwoli nam podpisać i wymienić osoby uwiecznione na zdjęciu, w przygotowywanej przez nas książce.

Zachęcamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych!