Bezpłatny spacer muzealny. Śladami Armii Krajowej na wystawie głównej. Zapisy

Bezpłatny spacer muzealny. Śladami Armii Krajowej na wystawie głównej.

W dniu 14 lutego 1942 r. istniejący dotychczas Związek Walki Zbrojnej, część zbrojna Polskiego Państwa Podziemnego, uległ przekształceniu w Armię Krajową.

W nawiązaniu do rocznicy tego wydarzenia zapraszamy w lutym na bezpłatne spacery, których uczestnicy zapoznają się z największą konspiracyjną siłą zbrojną na okupowanych terenach Polski. Podczas spotkania edukator muzealny przedstawi na wystawie głównej MIIWS wybrane aspekty działalności AK, w tym te wykraczające poza działania zbrojne. Uczestnicy zostaną ponadto zaznajomieni z eksponatami związanymi z AK, pochodzącymi ze zbiorów Muzeum.

W dniu 12 lutego br. (sobota) zapraszamy osoby powyżej 15. roku życia (osoby niepełnoletnie z opiekunem).

Spacery rozpoczną się o godz.: 11:00, 12:30, 14:00, 15:30.

Maksymalna liczba uczestników jednego spaceru wynosi 10 osób.

Każde spotkanie potrwa ok. 60 min.

Aby wziąć udział w zwiedzaniu, należy wypełnić odpowiedni formularz.

Uwaga: limit miejsc wyczerpany. Zapisy zakończone.

Zachęcamy do udziału w kolejnych edukacyjnych wydarzenia i śledzenia naszych mediów społecznościowych.