Betlejemskie Światło Pokoju w MIIWŚ

Dzisiaj tj. 21 grudnia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku pojawiło się, przekazane przez harcerzy ze Związku Harcerstwa Polskiego, Betlejemskie Światło Pokoju.

Dyrektor muzeum – dr hab. Grzegorz Berendt podziękował harcerzom z Hufca ZHP Gdańsk-Śródmieście za ten wyjątkowy gest, jednocześnie zwracając uwagę na wartości, jakie niesie za sobą idea przekazywania płomienia z Groty Narodzenia Pańskiego. Pokój na świecie jest wartością pożądaną, tak kiedyś jak i współcześnie, w obliczu wciąż trwającej wojny w Ukrainie.

Betlejemskie Światło Pokoju stawiane jest na wigilijnym stole. Tradycja ta liczy już ponad trzydzieści lat. Od wiecznego ognia, który płonie w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem co roku odpala się jedną małą świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega cały świat.