Aktor Marcin Kwaśny w „Historii nieoczywistej”

Marcin Kwaśny będzie gościem dr. Karola Nawrockiego w kolejnej audycji z cyklu „Historia nieoczywista”. Początek programu dziś (24 czerwca) po godz. 21.00 na antenie Radia Gdańsk.

Rozmówca dyrektora Muzeum II Wojny Światowej jest aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym, a także scenarzystą. Gdy miał 17 lat, zagrał Cypriana Kamila Norwida w spektaklu „Norwid” Teatru Młodego Widza w Tarnowie. Na koncie ma wiele ról filmowych – między innymi wcielał się w rtm. Witolda Pileckiego w „Pileckim”, porucznika Romana Dziemieszkiewicza w „Historii Roja” czy Johna Kenta w „Dywizjonie 303”. Przypomnijmy, że Marcina Kwaśnego mieliśmy okazję oglądać na scenie Muzeum II Wojny Światowej, na której wystąpił w spektaklu „Czerwona zima” (powyższe zdjęcie pochodzi z jednej z prób do tego przedstawienia).

Dr Karol Nawrocki porozmawia z aktorem między innymi o polskim kinie historycznym, a także o rtm. Witoldzie Pileckim i Cyprianie Kamilu Norwidzie.

Początek audycji 24 czerwca po godz. 21.00.

Radia Gdańsk można słuchać on-line oraz na wybranych częstotliwościach.

Przypomnijmy, że w poszczególnych odcinkach „Historii nieoczywistej” prowadzący dr Karol Nawrocki porozmawia o historii z osobami, które na co dzień się nią nie zajmują. Wśród gości znajdą się m.in. biznesmeni, dziennikarze, menadżerowie i sportowcy. Program emitowany będzie w każdą ostatnią środę miesiąca. Łącznie w ciągu roku zaplanowano emisję 12 odcinków tej serii.

Dotychczas gośćmi dyrektora Muzeum II Wojny Światowej byli:
•    legenda gdańskiego hokeja Sylwester Bagiński oraz Oskar Lehmann, zawodnik LOTOS PKH Gdańsk,
•    Jan Roy-Wojciechowski, były konsul honorowy RP w Nowej Zelandii,
•    Kapitan Wojtek, doświadczony żołnierz służb specjalnych,
•    Bogusław „Bobo” Kaczmarek, legendarny trener piłki nożnej.