Adam Woronowicz w „Historii Nieoczywistej”

Aktor Adam Woronowicz był gościem dr. Karola Nawrockiego w kolejnej audycji z cyklu „Historia Nieoczywista”. Programu można wysłuchać na stronie internetowej Radia Gdańsk.

Rozmówca dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku występuje w TR Warszawa, znanym wcześniej jako Teatr Rozmaitości. Jest laureatem Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza za sezon 2004/2005, którą przyznaje redakcja miesięcznika „Teatr”, za role Mirona w spektaklu Teatru Telewizji „Pamiętnik z powstania warszawskiego” oraz Fadinarda w „Słomkowym kapeluszu” wystawianym przez Teatr Powszechny w Warszawie.

Adam Woronowicz był także doceniany za kreacje filmowe. W 2018 roku otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – aktor zagrał rolę Hermanna von Kraussa w „Kamerdynerze” Filipa Bajona.

Dr Karol Nawrocki porozmawiał z Adamem Woronowiczem między innymi o historycznych rolach filmowych. Gość dyrektora MIIWŚ wcielał się w takie postacie jak bł. ks. Jerzy Popiełuszko w filmie „Popiełuszko. Wolność jest w nas” czy św. o. Maksymilian Maria Kolbe w „Dwóch koronach”.

Przypomnijmy, że Adam Woronowicz poprowadził Festiwal Decalogue – 10 Prostych Słów!, który odbył się na placu przed naszym Muzeum. Aktor był też autorem scenariusza wydarzenia zorganizowanego 26 czerwca br.

Wysłuchaj audycji TUTAJ.

Przypomnijmy, że w poszczególnych odcinkach „Historii Nieoczywistej” prowadzący dr Karol Nawrocki rozmawia o historii z osobami, które na co dzień się nią nie zajmują. Wśród gości są m.in. biznesmeni, dziennikarze, menadżerowie oraz sportowcy, osoby ze świata kultury i sztuki. Program emitowany jest w ostatnią środę miesiąca na antenie Radia Gdańsk.