Przejdź do treści

Ceny biletów

Bilet normalny - 23 zł
Bilet ulgowy - 16 zł
Bilet rodzinny - 55 zł
Wystawa czasowa - 5 zł
Strefa Nowych Technologii - 7 zł
Bilet łączony - 25zł/18zł
Kup bilet

Godziny otwarcia

poniedziałek - zamknięte
wtorek - niedziela 10:00 - 18:00
kasy czynne
wtorek - niedziela 9:30 - 17:00
Regulamin

ADRES

MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ
pl. W. Bartoszewskiego 1
80-862 Gdańsk
tel. +48 58 760 09 60
info@muzeum1939.pl
Jak dojechać

Ostatnie aktualności

WSZYSTKIE
2020-04-08
Polskie Państwo Podziemne – czym było i jak działało? Dziś w ramach naszego cyklu #WirtualnePorankizHistorią opowiemy Wam o jednym z wybranych aspektów jego działalności - tajnym nauczaniu. Poniżej znajdziecie tekst dotyczący dzisiejszego tematu oraz krzyżówkę. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem oraz spędzania czasu z #M2WSwirtualnie!
2020-04-07
W dniu 7 kwietnia 1940 r. w niemieckim obozie koncentracyjnym Stutthof zmarł z wycieńczenia ks. Feliks Bolt, jeden z pomorskich Ojców Niepodległości.
2020-04-07
Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania kolejnego wykładu z cyklu „O historii Wolnego Miasta Gdańska na stulecie jego utworzenia”. Tym razem prof. Marek Kornat opowiada o miejscu i roli tego minipaństewka między Niemcami a Polską oraz w polityce mocarstw zachodnich w latach 1920-1925.
2020-04-07
W kolejnym odcinku z cyklu #PoznajWystawęGłówną pragniemy Wam zaprezentować dwa elementy ekspozycyjne przybliżające historię Wolnego Miasta Gdańska.
2020-04-07
Polacy w Wolnym Mieście Gdańsku - kim byli, czym się zajmowali? Jak sobie radzili w codziennej, często wrogiej, rzeczywistości? Jaką postawę przyjmowali wobec rosnącej dyskryminacji ze strony Niemców? To tylko niektóre zagadnienia, poruszane na wystawie czasowej, przygotowywanej przez Muzeum II Wojny Światowej.
2020-04-07
Czym był "Polenhof"? Jakimi zadaniami zajmowała się Macierz Szkolna? Dziś w ramach naszego cyklu #WirtualnePorankizHistorią opowiemy o Polakach mieszkających w Wolnym Mieście Gdańsku. Poniżej znajdziecie tekst dotyczący dzisiejszego tematu, galerię zdjęć oraz ciekawe zadania. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem oraz spędzania czasu z #M2WSwirtualnie!

Aktualności Westerplatte

Wszystkie
Dlaczego Wojskowa Składnica Tranzytowa powstała właśnie na Westerplatte? Jak wyglądała jej bohaterska obrona we wrześniu 1939 roku?  Dziś w ramach naszego cyklu #WirtualnePorankizHistorią opowiemy Wam o Westerplatte. Poniżej znajdziecie tekst dotyczący dzisiejszego tematu, bibliografię przygotowaną przez pracowników Biblioteki oraz zadania do pobrania. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem oraz spędzania czasu z #M2WSwirtualnie!
Aktualności
15 listopada br. zakończono prace ziemne związane z zasypywaniem wykopów po piątym etapie badań archeologicznych na Westerplatte. Badania te zostały protokolarnie odebrane przez Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku, z zaznaczeniem konieczności oraz zasadności kontynuacji prac archeologicznych na tym terenie. W trakcie piątego etapu badań archeolodzy z Muzeum Westerplatte i Wojny 1939, będącego oddziałem Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odnaleźli dziewięć szkieletów ludzkich zachowanych w całości bądź fragmentarycznie, a także kilkaset fragmentów ludzkich kości.
Aktualności
W dniu dzisiejszym, podczas prac związanych z podjęciem odnalezionego wczoraj dziewiątego szkieletu na stanowisku V sezonu badań archeologicznych na Westerplatte archeolodzy natrafili na znajdujący się na wysokości pasa osoby, której szkielet podejmowano, pistolet Browning FN kal. 7,65 mm z zapasowym magazynkiem.
Aktualności

Nasze Filmy

WSZYSTKIE