Przejdź do treści

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku będzie otwarte dla zwiedzających od 5 lutego br.

W związku utworzeniem punktu DRIVE THRU COVID-19 parking podziemny jest nieczynny do odwołania.

Informację dotyczącą bieżącej sprzedaży biletów w kasach oraz dostępności zwiedzania można uzyskać telefonicznie pod numerem 58 760 09 60.

Ceny biletów

Bilet normalny - 23 zł
Bilet ulgowy - 16 zł
Bilet rodzinny - 55 zł
Wystawa czasowa - 5 zł
Strefa Nowych Technologii - 7 zł
Bilet łączony - 25zł/18zł
Kup bilet

Godziny otwarcia

poniedziałek - zamknięte
wtorek - niedziela 10:00 - 18:00
kasy czynne
wtorek - niedziela 9:30 - 17:00
Regulamin

ADRES

MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ
pl. W. Bartoszewskiego 1
80-862 Gdańsk
tel. +48 58 760 09 60
info@muzeum1939.pl
Jak dojechać

Ostatnie aktualności

WSZYSTKIE
2021-03-05
Dziś z inicjatywy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr. Karola Nawrockiego, na wniosek Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha, Andrzej Papierz oraz Radosław Gruk zostali odznaczeni Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości przyznawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.
2021-03-05
81 lat temu, 5 marca 1940 r. Biuro Polityczne Komitetu Centralnego Wszechzwiązkowej Komunistycznej Partii (bolszewików) podjęło formalną decyzję w sprawie przeprowadzenia masowego mordu na niewinnych obrońcach Rzeczpospolitej Polskiej przetrzymywanych po agresji Związku Sowieckiego na Polskę w obozach „specjalnych” w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie oraz w kilku więzieniach NKWD na terenie przedwojennych wschodnich województw RP.
2021-03-04
Zachęcamy do odwiedzin naszego portalu WBMF.online, na którym opublikowaliśmy kolejną infografikę. Tym razem przybliżamy bitwę pod Verdun z 1916 r.
2021-03-04
4 marca 1941 r. ukazało się Rozporządzenie najwyższych władz niemieckich o Niemieckiej Liście Narodowościowej (DVL, volkslista) i Niemieckiej przynależności państwowej na wcielonych do Rzeszy zachodnich terenach okupowanej Polski. Na jego mocy dokonano podziału ludności na grupy i selekcjonowano tych, którzy byli Niemcami i na tych, którzy nadawali się do zgermanizowania. Ocenia się, że łącznie na terenach wcielonych do III Rzeszy na volkslistę zostało wpisanych ponad 3 mln przedwojennych polskich obywateli.
2021-03-03
Dziś, 3 marca 2021 r., Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odwiedził przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” Piotr Duda. Z gościem spotkał się dyrektor Muzeum dr Karol Nawrocki. Przewodniczący Piotr Duda oraz dyrektor Nawrocki rozmawiali między innymi o trwającej udanej współpracy NSZZ „Solidarność” i Muzeum II Wojny Światowej, a także o kolejnych planach z nią związanych. Przypomnijmy, że w naszej instytucji działa związek zawodowy – Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
2021-03-02
W przeciwieństwie do obrad wielkiej trójki w Teheranie, Jałcie i Poczdamie na konferencji w Paryżu z 1946 r., zakończonej podpisaniem pokoju paryskiego, spotkali się przedstawiciele większości państw, które były czynnie zaangażowane w pokonanie Niemiec. Głównym celem tych rokowań było wytyczenie granic krajów, które podczas II wojny światowej opowiedziały się po stronie III Rzeszy. Podjęte wówczas decyzje w dużej mierze określiły kształt współczesnej Europy.   Przed paryską konferencją pokojową A. Koniec II wojny światowej

CYFROWE WESTERPLATTE

Przenieś się do 1 września 1939 roku i zobacz jak wyglądała Wojskowa Składnica Tranzytowa na Westerplatte w dniu wybuchu II wojny światowej. Poznaj modele 3D docenione przez redakcję portalu Sketchfab. Odkryj wnętrze budynku stacyjnego, które zostało wybrane najlepszym modelem w kolekcji "Dziedzictwo kulturowe i historyczne" - top 10 w 2020 r. na świecie!

ZOBACZ       SKETCHFAB

Aktualności Westerplatte

Wszystkie
W ramach uzupełnienia artykułu traktującego o przekształceniach i formach cmentarza na Westerplatte chcielibyśmy w osobnym tekście upamiętnić tych, dla których wzniesiono to miejsce wiecznego spoczynku. Jest to o tyle istotne, że proces identyfikacji szczątków westerplatczyków trwa nadal, a podjęte wskutek prac archeologów z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku szkielety tylko w części zostały rozpoznane.
Aktualności
Przeszło miesiąc temu rozstrzygnięto międzynarodowy konkurs architektoniczny na nową formę cmentarza na Westerplatte. W najbliższych latach zostaną tam pochowani wszyscy zidentyfikowani polegli we wrześniu 1939 r. obrońcy polskiej Wojskowej Składnicy Tranzytowej. To dobry moment, aby przypomnieć historię tego najważniejszego punktu na mapie półwyspu. Nowy kształt oraz zmodernizowanie ścieżki zwiedzania z pewnością przywrócą temu miejscu należytą rangę oraz podkreślą powagę ziemi uświęconej krwią polskich żołnierzy.
Aktualności
Budynek administracyjny dawnej Wojskowej Składnicy Tranzytowej to następny obiekt prezentowany w ramach cyklu #HistoriaWesterplatte. Do dziś zachowały się jedynie resztki jego fundamentów, ukryte w ziemi – podobnie jak w przypadku większości zabudowy znajdującej się na półwyspie. Zostały one w części odsłonięte w trakcie badań archeologicznych w 2017 r. Pierwotnie w tym budynku mieszkali kuracjusze. Później, wraz z przejęciem terenu przez Polaków, mieszkali i pracowali tam żołnierze oraz pracownicy cywilni składnicy.
Aktualności

Nasze Filmy

WSZYSTKIE