80. rocznica wybuchu II wojny światowej

Fundacja Będziem Polakami planuje wydanie reprintu „Dziennika Bydgoskiego” z dnia 1 września 1939 i rozdanie go bezpłatnie mieszkańcom Bydgoszczy.

31 sierpnia – spotkanie ekumeniczne przedstawicieli kościołów i religii obecnych w przedwojennej Bydgoszczy na temat nienawiści w Domu Kultury Wiatrak, które zakończy się wspólną modlitwą w Dolinie Śmierci.

2 września – konferencja „Wrzesień 1939 roku i początki okupacji niemieckiej w Bydgoszczy”, która odbędzie się w Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy z udziałem jako prelegentów: dra hab. Aleksandra Lasika, dra hab. Tomasza Kawskiego, dra hab. Marka Romaniuka oraz dra hab. Sławomira Nawrockiego.

Ponadto w ramach obchodów zaplanowano:

-Zapomniani Patrioci – konkurs przeprowadzony w szkole o Zapomnianych Bydgoskich Patriotach, którzy żyli w okresie II wojny światowej

-projekcję filmów dla mieszkańców Bydgoszczy z okresu II wojny światowej.

Data wydarzenia
Koniec wydarzenia