80. rocznica wybuchu II wojny światowej we Włocławku

W uroczystościach miejskich o godz. 12.00 przy Pomniku Żołnierza Polskiego na Placu Wolności udział wezmą: władze Włocławka, kompanie honorowe wraz z pocztami sztandarowymi, organizacje kombatanckie i społeczne, reprezentacje szkół, harcerze oraz mieszkańcy.

O godz. 15.00 na dziedzińcu Centrum Kultury „Browar B.” odbędą się pokazy sprzętu militarnego przygotowane przez Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Militarnych i Off-Roadu Patrol Włocławek. Zobaczymy także na wielkim ekranie prezentacje zdjęć Włocławka z okresu II wojny światowej przygotowaną przez włocławskich historyków.

Na godz. 17.00 zaplanowany jest koncert piosenek patriotycznych w Sali widowiskowej Centrum Kultury „Browar B.”. Wykonawcami będą włocławscy muzycy i wokaliści oraz dzieci i młodzież ze świetlic środowiskowych. Na scenie wystąpi 26 osób, a posłuchamy m.in. „Dnia pierwszego września”, „Gdy w noc wrześniowe” i „Rozszumiały się wierzby płaczące”.

„Wieczorem o 19.00 na dziedzińcu Centrum Kultury „Browar B.” odbędzie się pokaz filmu „Pianista”. To dramat wojenny wyprodukowany w koprodukcji francusko-niemiecko-polsko-brytyjskiej. Film jest adaptacją autobiografii pianisty i kompozytora żydowskiego pochodzenia Władysława Szpilmana.

Data wydarzenia
Włocławek
Plac Wolności, Centrum Kultury „Browar B.”
Centrum Kultury „Browar B.”