4. Historyczny Rajd Rowerowy „Polacy Gdańskich Wyżyn”

Rajd rowerowy Polacy Gdańskich Wyżyn ma na celu przekazanie uczestnikom wiedzy na temat Polonii zamieszkującej terytorium Wolnego Miasta Gdańska oraz ważnych wydarzeń mających miejsce podczas II Wojny Światowej na obszarze obecnego Powiatu Gdańskiego połączone z poznaniem walorów turystycznych tych terenów. W trakcie rajdu odwiedzimy ważne dla życia polonijnego miejsca i obiekty,  poznamy ciekawe życiorysy działaczy, a wszystko to połączone z prelekcjami historyków oraz konkursem z informacji zdobytych podczas wydarzenia.

Start rajdu o godz. 8.00 z parkingu przed Dworcem PKP w Pruszczu Gdańskim (od strony ul. Dworcowej). Zakończenie planowane jest około godz. 17.00 w Przywidzu.

Trasa rajdu: Pruszcz Gdański – Straszyn – Kolbudy – Kozia Góra – Przywidz. Całość trasy to około 40 km po drogach asfaltowych, leśnych i szutrowych. Na uczestników czeka sporo ostrych podjazdów w trudnym terenie. Rajd dla rowerów górskich i trekingowych. Do udziału zapraszamy doświadczonych rowerzystów powyżej 16 roku życia.

Data wydarzenia
Miasto
Powiat Gdański
Miejsce
Pruszcz Gdańsk, Straszyn, Kolbudy, Kozia Góra, Przywidz
Organizator
Stowarzyszenie Traugutt.org