2. Urodziny Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

6 kwietnia 2019 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku świętowało swoje już 2. Urodziny. Wieczór uświetnił występ wokalnego trio Bellcanti. Licznie zgromadzeni w Sali Konferencyjnej Muzeum widzowie, mogli na chwilę powrócić do dawnych lat, w zaczarowany świat przedwojennej Polski. Program koncertu składał się z utworów lat ’20 i ’30 specjalnie zaaranżowanych na ten wieczór.

Podczas rocznicowych uroczystości odbyło się wręczenie Medali 100-lecia Odzyskania Niepodległości – pamiątkowych odznaczeń państwowych ustanowionych jako dowód wdzięczności oraz wyraz szacunku dla osób, które położyły szczególne zasługi w służbie Państwu i społeczeństwu.

6 kwietnia 2017 r. decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotra Glińskiego powstała nowa instytucja kultury pod nazwą Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, łącząc w sobie istniejące od 2008 r. muzeum o tej samej nazwie i Muzeum Westerplatte i Wojny 1939.