Otwarcie ścieżki edukacyjnej na Westerplatte
W dniu 17 czerwca 2011 r. na Westerplatte otwarto ścieżkę edukacyjną przygotowaną przez Muzeum II Wojny Światowej. Uzupełnia ona wystawę plenerową „Westerplatte: Kurort – Bastion – Symbol”, skupiając uwagę zwiedzających na architekturze i topografii terenu. Składają się na nią tablice informacyjne, które mają za zadanie pokazać zwiedzającym jak wyglądał półwysep w trakcie walk wrześniowych. Stanowi ona również przewodnik po obiektach byłej Wojskowej Składnicy Tranzytowej.
Tablice prezentują przede wszystkim historyczne zdjęcia i szkice. Znalazły się na nich także mapy i inne materiały dotyczące rozmieszczenia oraz historii poszczególnych obiektów wchodzących w skład działającej na półwyspie w latach 1926-1939 Wojskowej Składnicy Tranzytowej, której tygodniowa obrona we wrześniu 1939 r. pod dowództwem mjr. Henryka Sucharskiego stała się jednym z najbardziej znanych symboli polskiego oporu przeciw niemieckiemu najeźdźcy.
Tablice zawierają też mapy pomagające zwiedzającym zorientować się w topografii półwyspu. Materiały opatrzone są napisami w języku polskim i angielskim.