Skip to main content

Delegacja Muzeum gościła The National Museum IIWW

Delegacja Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku gościła 21 lutego 2018 r. w The National WWII Museum w Nowym Orleanie.

Podczas spotkania z dyrekcją i pracownikami Muzeum, dyrektor Karol Nawrocki wręczył dyrektorowi The National WWII Museum Stephenowi Watsonowi zaproszenie do udziału w planowanej przez MIIWŚ w Gdańsku konferencji, której tematem będą historyczne pola bitew i doświadczenia instytucji opiekujących się miejscami pamięci o bitwach mających charakter przełomowy dla historii świata. Konferencja ta odbędzie się we wrześniu 2018 r.

Spotkanie było okazją do wymiany informacji i doświadczeń związanych z prowadzeniem obu muzeów, które zajmują się historią II wojny światowej, a w szczególności sposobu prezentowania przez obie placówki trudnej tematyki wojennej i formułowania przekazu zaadresowanego do zwiedzających.

Po spotkaniu delegacja Muzeum II Wojny Światowej zwiedziła The National WWII Museum w towarzystwie jego pracownika, historyka Roba Citino. Szczególną uwagę przedstawicieli MIIWŚ zwróciła imponująca kolekcja samolotów, wśród których można obejrzeć Supermarine Spitfire’a i Douglasa C-47 „Skytrain”. Obejrzawszy ekspozycję skupiającą się na działaniach w rejonie Pacyfiku, delegacja MIIWŚ zapoznała się także z otwartą w grudniu 2014 r. wystawą pt. „Drogi do Berlina”, koncentrującą się na europejskich epizodach udziału Stanów Zjednoczonych w II wojnie światowej.