Musical show – “The God’s Ball”

Bal u Pana Boga to unikalny projekt, łączący na jednej scenie gwiazdy wielkiego formatu z młodymi talentami polskiej sceny muzycznej. 

Wydarzenie zostanie zrealizowane w nowoczesnej, interdyscyplinarnej instytucji jaką jest Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Na scenie zaprezentowana zostanie tradycyjna piosenka aktorska w nowoczesnych, oryginalnych brzmieniach. Aktorom i wokalistom towarzyszyć będzie orkiestra pod kierownictwem Tomasza Krawczyka oraz nowoczesne wizualizacje - grafiki wybitnego artysty z Indii Pulkit Kamala (@artofpolka).

Projekt stanowi połączenie dwóch światów - ambitnej piosenki autorskiej z przestrzenią współczesnych mediów i artystów nowego pokolenia. Na jednej scenie łączymy takich twórców jak m.in.: Piotr Cugowski, Sebastian Karpiel-Bułecka, Marika czy Laureaci programu The Voice of Poland. Każdy z innego świata, z inną wrażliwością i doświadczeniem – artyści tak różnorodni jak szeroki jest repertuar Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego.

W programie koncertu znajdą się znane i mniej znane utwory Kaczmarskiego, które – zgodnie z charakterem twórczości barda – poruszają ponadczasowe tematy społeczne, moralne i polityczne. Scenariusz widowiska został stworzony kluczem kolejnych stanów duchowych oraz kondycji człowieka, dlatego też w koncercie usłyszymy utwory takie jak m.in.: „Obława”, „Walka Jakuba z Aniołem”, „Krzyk” czy „Źródło”. Reżyserką widowiska jest Olga Czyżykiewicz – reżyserka, wokalistka, kompozytorka, współpracująca z takimi artystami jak m.in.: Marek Napiórkowski, Natalia Niemen czy John Porter.