Przejdź do treści

Uwaga utrudnienia. W dniu 15.09.2019r. wejście do Muzeum od strony budynku administracyjnego.

Ceny biletów

Bilet normalny - 23 zł
Bilet ulgowy - 16 zł
Bilet rodzinny - 55 zł
Wystawa czasowa - 5 zł
Kup bilet

Godziny otwarcia

poniedziałek - zamknięte
wtorek - niedziela 10:00 - 18:00
kasy czynne
wtorek - niedziela 9:30 - 17:00
Regulamin

ADRES

MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ
pl. W. Bartoszewskiego 1
80-862 Gdańsk
tel. +48 58 760 09 60
info@muzeum1939.pl
Jak dojechać
Niedziela
17.09.1939
  • Liczne operacje zaczepne wojsk polskich doprowadzają do mniejszych lub większych starć z Niemcami w Skierniewicach, pod Lwowem czy Kutnem. Wciąż bronią się Białystok i Warszawa, a polskie lotnictwo mimo, że mało liczne prowadzi bombardowania na niemieckie pozycje.

Ostatnie aktualności

WSZYSTKIE
Genewa to kolejne miasto, w którym zwiedzić można wystawę w ramach międzynarodowego projektu "Walka i cierpienie" realizowanego przez Muzeum II Wojny Światowej wspólnie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP. W otwarciu wystawy wziął udział dr Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum oraz przedstawiciele międzynarodowych organizacji mających siedziby w Genewie. Gości powitał Ambasador Zbigniew Czech, Stały Przedstawiciel RP przy Biurze Narodów Zjednoczonych w Genewie, następnie głos zabrał dyrektor Muzeum dr Karol Nawrocki.
2019-09-16 | Wystawy
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku wraz z Domem Kresy w Gdańsku zorganizowało 13 września br. konferencję popularnonaukową "ZAGŁADA POLSKICH KRESÓW. Agresja sowiecka 1939”. W trakcie wydarzenia można było zobaczyć film „Krew na bruku. Grodno 1939” oraz wysłuchać czterech wykładów.
Wyjątkowym piknikiem rodzinnym Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uhonorowało pamięć polskich sportowców, którzy zginęli w czasie II wojny światowej. 7 września 2019 roku na stadionie przy ulicy Traugutta zorganizowaliśmy wydarzenie - „Mecz, który się nie odbył”.
Zapraszamy na uroczystość odsłonięcia pomnika rotmistrza Witolda Pileckiego. Idea uhonorowania rotmistrza Witolda Pileckiego pomnikiem wzniesionym przy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku towarzyszy jego funkcjonowaniu od z górą dwóch lat. Sformułował ją i zadeklarował dr Karol Nawrocki wkrótce po objęciu funkcji dyrektora Muzeum.
W ciągu prawie 6 lat przez obóz Stutthof przeszło ponad 110 tysięcy więźniów pochodzących z 28 państw. Jednak przez pierwsze trzy lata było to miejsce przetrzymywania Polaków z Pomorza. Pierwszy transport z więźniami przyjechał tu 2 września 1939 roku, czyli już w drugim dniu II wojny światowej. W audycji przytaczamy wspomnienia gdańszczanina Bogumiła Sojeckiego, polskiego harcerza, który w chwili wybuchu wojny miał już 21 lat. Aresztowany 8 września, został pobity w Victoriaschule i trafił do obozu.
2019-09-10 | Nauka
13 września br. (piątek) zapraszamy do Muzeum na konferencję popularnonaukową „ZAGŁADA POLSKICH KRESÓW. Agresja sowiecka 1939 w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej” organizowaną we współpracy ze stowarzyszeniem „Wspólnota Polska” - Dom Kresy w Gdańsku

Aktualności Westerplatte

Wszystkie
1 września 2019 r. w budynku Elektrowni na Westerplatte, tuż po zakończeniu uroczystości pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 oraz otwarcie ekspozycji okolicznościowej w budynku Elektrowni.
Aktualności
Z przyjemnością informujemy, że 30 lipca 2019 r. pani Danuta Sikora, Dyrektor Oddziału Regionalnego Agencji Mienia Wojskowego w Gdyni, oficjalnie przekazała Dyrektorowi Karolowi Nawrockiemu klucze do historycznego budynku Elektrowni na Westerplatte.
Aktualności
Uroczystym rejsem rozpoczęliśmy funkcjonowanie „Muzeum na wodzie” będącego przedsięwzięciem, którego celem jest stworzenie kompleksowej i spójnej opowieści o II wojnie światowej, uwzględniającej teren pola bitwy na Westerplatte. 
Aktualności

Nasze Filmy

WSZYSTKIE
Wyjątkowym piknikiem rodzinnym Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uhonorowało pamięć polskich sportowców, którzy zginęli w czasie II wojny światow
W trakcie wydarzenia zaprezentowano wojenne wiersze, piosenki specjalnie skomponowane na tę okazję oraz nowe aranżacje współczesnych piosenek. 1 września 2019 w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej na scenie Muzeum wystąpiły gwiazdy polskiej muzyki - Bovska, Krzysztof Cugowski, Piotr Cugowski, Grzegorz Hyży, Ralph Kamiński, Dawid Kwiatkowski, Michał Kowalonek, Margaret, Natalia Nykiel, O.S.T.R, Janusz Radek, The Dumplings, Warszawska Orkiestra Sentymentalna i Tomasz Szymuś Orkiestra.
1 września 2019 r. w budynku Elektrowni na Westerplatte, tuż po zakończeniu uroczystości pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 oraz otwarcie ekspozycji okolicznościowej w budynku Elektrowni.