„Wojna i Pamięć” w prestiżowym gronie czasopism naukowych!

Z radością informujemy, że „Wojna i Pamięć. Czasopismo Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku” zostało docenione w świecie nauki i znalazło się wśród wyróżnionych periodyków specjalistycznych. Na mocy decyzji Ministerstwa Edukacji i Nauki pismo otrzymało 140 punktów. Punktacja czasopisma „Wojna i Pamięć” została ogłoszona w załączniku do Komunikatu Ministra Edukacji i Nauki z dnia 17 lipca 2023 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych.

Informacja o przyznaniu czasopismu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku 140 punktów bardzo mnie ucieszyła. Doceniono zarówno zaangażowanie całego zespołu redakcyjnego, jak i warsztat badawczy wszystkich autorów, którzy dotychczas publikowali na łamach WiP-u. Ta nobilitacja stanowi dla nas impuls do jeszcze bardziej wytężonej pracy, aby stale podnosić jakość naszego czasopisma – powiedział dr hab. Grzegorz Berendt, dyrektor MIIWS i redaktor naczelny „Wojny i Pamięci”.

Od 2019 r. w czasopiśmie opublikowano kilkadziesiąt różnorodnych artykułów naukowych. Każdemu numerowi towarzyszy temat przewodni. Zapraszamy historyków i badaczy zajmujących się okresem II wojny światowej do przesyłania wyników swoich badań do redakcji „Wojny i Pamięci”. Informacja o naborze i szczegółowej tematyce kolejnego numeru naszego rocznika ukaże się już wkrótce.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej MIIWŚ, gdzie można lepiej poznać nasze czasopismo i zapoznać się z kryteriami naboru tekstów czy instrukcją wydawniczą dla autorów: